ПСЖ записа труден успех в отсъствието на Меси

Шампионът Пари Сен Жермен постигна трудна победа с 2:1 при визитата си на Лориен в ранния мач от неделната програма на 14-ия кръг в Лига 1. Въпреки отсъствието на Лионел Меси поради лека травма парижани записаха шести пореден успех във всички турнири, а домакините не са спечелили нито един от последните си четири двубоя.

Гостите поведоха в резултата още в 9-ата минута. Тогава Неймар блокира изчистване на топката от страна на противниковия вратар Ивон Мвонго и топката попадна в Юго Екитике. Младокът веднага върна топката обратно на бразилеца, който със своя удар я прати в мрежата. При ситуацията Мвонго дори се контузи, след като негов съотборник се стовари върху стража и така той трябваше да бъде принудително заменен. Следващото по-сериозно положение се откри пред Екитике, който обаче стреля неточно от удобна позиция в 31-вата минута. Последваха спасен шут на Килиан Мбапе и пропуск на Жулиен Понсо пред другата врата. Малко преди почивката при контраатака Екитике имаше нова възможност да се разпише, но Гедеон Калюлю изчисти удара му пред голлинията. “Мерлузите” успяха да изравнят в 53-тата минута, когато Терем Мофи беше точен след чудесна триходова комбинация. Само три минути по-късно те можеха да стигнат до пълен обрат, но изстрелът на Мофи този път срещна напречната греда. Последва натиск на ПСЖ, който даде резултат чак в 81-вата минута, когато Неймар центрира от корнер, а Данило Перейра с глава отбеляза победното попадение.

Така Пари Сен Жермен събра 38 точки на върха в класирането и продължава да има с 5 повече в сравнение с основния си преследвач Ланс. Въпреки загубата Лориен засега си запазва четвъртата позиция с 27 спечелени пункта.

Снимки: Imago