Balkan Grand Prix 6

Фиорентина спря Салернитана и влезе в топ 10

Фиорентина се затрудни в домакинстването си срещу Салернитана, но в крайна сметка победи с 2:1 в мач от програмата на 14-ия кръг на Серия “А”. Успехът за “виолетовите” беше пети пореден във всички турнири, като спряха и успешната серия на съперника си, който в последните три срещи беше непобеден.

Първият гол за “Виола” дойде в 15-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Салернитана най-съобразителен се оказа Джакомо Бонавентура и наказа Луиджи Сепе

Стражът на гостите се реваншира за попадението във вратата си и неутрализира опитите на домакините да покачат на 2:0 преди края на полувремето.

След почивката гостите заиграха по-добре и изравни. В 55-ата минута гостите, които тази вечер играха в жълти екипи, организираха контраатака и след комбинация пред наказателното поле на Фиорентина резервата Булае Диа, подпомогнат от Кшищоф Пьонтек, отбеляза за 1:1.

Отборът от Флоренция не се изплаши и си върна иницитивата. Домакините създадоха нови опасни положения и в заключителните миниути Лука Йович наказа за втори път Луиджи Сепе, за да дари трите точки на съотборниците си.

След успеха Фиорентина вече е точно в средата на класирането - на десето място, с актив от 19 точки. Така тимът остава загадка за чужди и свои, защото се намира далеч от зоната на изпадащите, но и изостава на 7 точки от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири догодина.

Ситуацията със Салернитана е сходна. Отборът е с 19 пункта на 11-о място в класирането и позиция в “златната среда” на таблицата.

Снимки: Gettyimages