Гол в 90-ата минута донесе точката на Кремонезе във вълнуващ мач със Салернитана

Салернитана и Кремонезе завършиха 2:2 във вълнуващ сблъсък от 13-ия кръг на италианската Серия А. Домакините от Салернитана поведоха с гол на Пьонтек в 3-ата минута. Нападалят на Кремонезе, Окереке възстанови равенството в 12-ата минута, но Ласана Кулибали (38') вкара втори гол за домакините преди края на първото полувреме. Резултатът се запази до 90-ата минута, когато Даниел Чиофани пропусна от дузпа за гостите, но реагира най-бързо и успя да вкара избитата от вратаря топка.

Домакините започнаха мача по-добре и отбелязоха още в 3-ата минута чрез Пьонтек, който бе на точното място в правилния момент и допълни рекоширалата в наказателното поле топка. Кремонезе бързо изравниха резултата, когато Давид Окереке овладя в наказателното поле и вкара с хубав удар в левия ъгъл. Салернитана отново поведоха в 38-ата минута, когато Кулибали завърши добра отборна комбинация.

Този резултат се задържа до 84-ата минута когато гостите получиха дузпа, след намесата на ВАР. Влезналият като резерва нападател Чиофани се зае да изпълни, но вратарят на Салернитана Луиджи Сепи спаси. Съдията обаче отсъди дузпата да бъде пребита и Чиофани отново я пропусна, като успя да отбележи едва при допълнението. В един равностоен мач, Кремонезе отправиха повече точни удари и си заслужиха изравняването на резултата. След спечелената точка те вече имат шест в актива си и са 19-ти в класирането. Салернитана, които няма да са доволни от изпуснатите в края две точки, остават на 10-о място със 17 пункта.

Снимки: Imago