Фиорентина продължава да набира скорост

Отборът на Фиорентина записа четвърта поредна победа във всички турнири, след като спечели с 2:0 като гост на Сампдория в двубой от 13-ия кръг на Серия "А".

Мачът започна отлично за “виолетовите”, след като Джакомо Бонавентура откри резултата още в 4-тата минута след тяхна скоростна атака. В 29-ата минута съдията посочи бялата точка в тяхна полза заради нарушение срещу Лука Йович, но след проверка с ВАР реши да отмени дузпата. Веднага след това при въздушно единоборство именно нападателят разби носа на Жейсон Мурийо, който беше изнесен на носилка. В 38-ата минута Пиетро Терачано улови топката на границата на наказателното поле, но ВАР показа, че го е направил на линията и така вратарят избегна червен картон. Второто полувреме не беше толкова интересно, но все пак в 58-ата минута Никола Миленкович оформи крайния резултат, разписвайки се с глава при центриране от корнер.

Така Фиорентина събра 16 точки в актива си и се изкачи на 12-ата позиция в класирането, където Сампдория е на предпоследното 19-о място с едва 6 спечелени пункта от 13 мача.

Снимки: Gettyimages