Индзаги: Това е болезнена загуба

Треньорът на Интер Симоне Индзаги не скри разочарованието си след загубата с 0:2 в дербито с Ювентус. Според него отборът му не е заслужавал подобен резултат с показаното на терена, но допълни, че подобни сблъсъци се решават от малките детайли, а очевидно играчите му не са били достатъчно съсредоточени във важните моменти.

"Изиграхме добро първо полувреме, но не може след такова представяне и на този стадион да се прибереш при 0:0 на почивката. Точно за това съжалявам най-много. И втората част започнахме добре и ударихме греда след шута на Чалханоолу, но след това получихме гол на контраатака. Впоследствие позагубихме стабилността си, но въпреки това имахме възможности да изравним. Вместо това обаче получихме второ попадение. Това е болезнена загуба срещу голям съперник. Това е футболът. Миналият сезон може би ги победихме незаслужено, а днес 2:0 определено не е справедлив резултат. За съжаление, тези мачове се решават от малките детайли, а ние допуснахме грешки, така че трябва да се представяме по-добре", заяви Индзаги.

Интер допусна поредна загуба в голямо дерби, след като преди това бе надигран и от Милан, Рома и Лацио. Освен това не е спечелил нито една точка от губеща позиция.

"Трябва да играем по-добре в тези сблъсъци. Не може така да пропускаме да вземем преднина след положенията, които създаваме. Всичко е в детайлите, защото в тези мачове всичко е на ръба. Четри дни не спряхме да работим, след като се прибрахме от Мюнхен, за да знаем как да спираме тези контраатаки, кога да направим ранен фаул, но и при двата гола на Ювентус направихме подаръци на съперника. Може да получим гол дори и в мачове, в които играем добре. Проблемът е, че сме твърде хаотични, когато опитваме да се върнем в мача. Този двубой ми напомни на онези с Удинезе и Рома, които можеха да са поне равенства, вместо загуби. Успяхме да намерим постоянство в играта ни в Шампионската лига, но не можем да направим същото и в Серия "А", допълни специалистът.

Той коментира и какви са целите на отбора до края на сезона.

"В този момент първата цел е да покажем постоянство. Преди този мач имахме четири победи, а само след няколко дни трябва да се завърнем на терена. Подобна загуба може да се отрази негативно психологически, тъй като това бе важен мач. Бяхме отбелязали голове в 24 последователни мача, но този път не се получи", завърши наставникът.

Снимки: Gettyimages