Славия (U17) с обрат срещу Спартак (Плевен) у дома

Славия победи с 4:2 Спартак (Плевен) в среща от 12-ия кръг на Елитната група до 17 години. Гостите започнах по-добре срещата и в 15-ата минута поведоха след точно изпълнена дузпа на Петър Стефанов. Отговорът на “белите” не закъсня и в 21-ата минута те изравниха, след като Кристиян Балов се разписа също от единадесет метров наказателен удар. Минута преди края на полувремето се стигна до нова дузпа за Славия и Балов направи резултата 2:1

През втората част Слави Зарков покачи резултата на 3:1 след хубав пробив по десния фланг. Двадесет минути преди края Спартак остана с човек по-малко на терена, след като Алекс Чакъров получи втори жълт картон. В 78-ата минута Петър Стефанов намали резултата на 3:2 с гол от пряк свободен удар, но две минути по-късно Кристиян Балов оформи своя хеттрик и крайния резултат в мача - 4:2.