Славия триумфира с Купата на БФС и ще играе в Шампионската лига

Юношите на Славия до 18 спечелиха Купата на БФС. “Белите” се наложиха с 2:1 над Левски и триумфираха с отличието. Освен това играчите на Иван Иванов спечелиха правото да представят България в младежката Шампионска лига. Наско Кехайов откри резултата в началото на втората част, а в края на мача Румен Рангелов удвои. В последната минута Георги Коричков намали за “сините”, но това се оказа недостатъчно.

33 Славия - Левски - Финал U18

През първото полувреме домакините бяха по-активни, но не успяха да реализират. В началото на мача гол на Валентин Петров за Славия бе отменен заради засада.

В 44-ата минута "белите" получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на футболист в синьо. Зад топката застана Чунг Нгуен До, но ударът му бе спасен от Йоан Загоров.

В началото на втората част все пак Славия откри резултата. Наско Кехайов бе оставен да напредне към наказателното поле и от границата с премерен удар реализира.

В 82-ата минута дойде и второто попадение на "белите". Резервата Румен Рангелов засече топката при едно центриране на Нгуен До.

В последната минута на срещата Левски върна част от надеждите си за обрат, след като Георги Коричков се оказа на чиста позиция и намали резултата. За повече обаче "сините" нямаха сили и така Славия триумфира.

ЛЕВСКИ U18 1:2 СЛАВИЯ U18
0:1 Кехайов (49)
0:2 Рангелов (82)
1:2 Коричков (90)

ЛЕВСКИ: 99. Йоан Загоров, 14. Никола Църовски, 5. Атанас Килов, 2. Слави Чакъров, 4. Димитър Андонов, 8. Александър Асенов, 6. Антоан Стоянов, 3. Асен Митков, 7. Антон Иванов, 10. Ивайло Марков, 18. Преслав Бачев

СЛАВИЯ: 30. Иван Маринов, 35. Виктор Найденов, 18. Давиде Георгиев, 6. Мартин Георгиев, 4. Петър Долапчиев, 15. Кристиян Атанасов, 5. Валентин Петров, 71. Чунг Нгуен До, 93. Самуил Стойнев, 9. Борис Димитров, 11. Наско Кехайов

Снимки: Борислав Цветанов