Един удар в целта беше достатъчен за Емполи срещу Сасуоло

Отборът на Емполи записа минимален домакински успех с 1:0 над Сасуоло в двубой от 13-ия кръг на Серия "А".

Мачът не изобилстваше със сериозни голови положения. През първото полувреме “адзурите” имаха много повече удари от своя противник, но нито един от тях не беше точен. Втората част беше по-равностойна в това отношение, но именно в нея тосканци стигнаха до победното попадение с единствения си точен изстрел в срещата. Това стана в 64-тата минута, когато Томазо Балданци със своя шут успешно завърши добра атака на тима.

С тази победа Емполи събра 14 точки и се изкачи на 12-ата позиция в класирането, а Сасуоло остана на 11-ото място с 15 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages