Аталанта се справи с Емполи

Аталанта се върна към победите, след като спечели с 2:0 гостуването си на Емполи. Ханс Хатебол откри резултата в 31-ата минута. Малко преди почивката Купмейнерс пропусна дузпа. Адемола Лукман отбеляза второто попадение в 59-ата минута.

Тимът на Джан Пиеро Гасперини показа доста по-добра игра от миналата седмица, когато разочарова срещу Лацио и допусна първа загуба от началото на сезона. Днешният успех изкачи Аталанта временно на второ място, но Лацио и Милан играят по-късно днес.

Бергамаските имаха предимство от началото и започнаха да създават положения и Викарио имаше доста работа. Вратарят на домакините направи двойно спасяване след удари на Едерсон, а след това защитник предотврати топката да попадне във вратата. Гостите поведоха в 31-ата минута, когато след пробив на Купмейнерс топката бе отклонена и стигна до Хатебор на далечната греда и за него не бе проблем да я прати в мрежата.

Емполи можеше да отговори, но Демирал се намеси решително. Малко преди почивката Аталанта получи дузпа за игра с ръка на Матия Дестро. Нападателят протестираше, а ситуацията бе разгледана с ВАР, но решението остана. От бялата точка Купмейнерс не успя да преодолее Викарио, който отрази с крак.

След около час игра Лукман удвои преднината на тима от Бергамо. Той получи топката в наказателното поле, освободи си пространство за удар и прати топката в мрежата. Емполи се изнесе в предни позиции и Дестро бе близо до гол. Аталанта обаче имаше повече пространства и организираше опасни атаки. Попадение на влезлия като резерва Дуван Сапата бе отменено поради засада, а секунди по-късно Викарио направи отлично спасяване след удар на Лукман.

Снимки: Imago