Ланс се доближи само на две точки от ПСЖ

Ланс прави невероятен сезон и днес записа четвърта поредна победа в Лига 1, с която се утвърди на второто място в класирането и се доближи само на 2 точки от водача Пари Сен Жермен. При гостуването на аутсайдера Анже тимът на Франк Хайсе се наложи с 2:1, а попаденията вкараха Уелси Саид в 21-ата минута и Факундо Медина в 51-ата.

Саид откри резултата след чудесно центриране на Флориан Сотока от десния фланг и прецизен удар, който не остави шансове на Яхия Фофана. Гостите имаха и други положения до почивката, но не се възползваха от тях.

В началото на втората част Кевин Дансо отклони топката с глава към Медина, който от около метър не сбърка. В 70-ата минута гредата спаси домакините от трети гол. Малко преди края Миха Блажич намали, но Анже не можа да избегне загубата и е на последното 20-о място в класирането с едва 8 точки.