Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Ланс се залепи за ПСЖ след разгром срещу Тулуза

Ланс излезе на второ място в Лига 1, след като в петъчния мач от 13-ия кръг разгроми Тулуза с 3:0. И трите гола за тима на Франк Хейсе отбеляза Лоис Опенда. Белгийският нападател вече има 7 попадения през сезона, а тимът му се доближи само на две точки от шампиона Пари Сен Жермен, който днес приема Троа.

Това беше трета поредна победа за Ланс. Отборът има само една загуба от началото на кампанията. Тулуза прекъсна серията си от 4 срещи без поражение в първенството. За новака в елита титуляр беше бившият халф на Левски Стайн Спиерингс.

Секо Фофана пропусна ранен шанс за Ланс, но домакините с лекота изскачаха на голови позиции. В началото на втората част те получиха дузпа, но Максим Дюпе отрази удара на Фофана. Ключовият момент в мача беше появата на Опенда на мястото на Жан Онана в 56-ата минута. Бившият футболист на Брюж и Витес откри резултата малко по-късно, когато засече с глава перфектно центриране на Флориан Сотока.

В 86-ата минута колективна грешка в защитата на Тулуза позволи на Опенда да реши всичко в мача, а в последните секунди белгиецът оформи хеттрика си с прецизен изстрел по диагонала.