Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0

Ланс ликува на "Велодром" и излезе на второто място

Ланс постигна минимална победа с 1:0 в гостуването си на Марсилия на "Велодром". Двата тима се изправиха един срещу друг в сблъсък от 12-ия кръг на Лига 1 и гостите ликуваха с трите точки след попадение на Давид Коща в 78-ата минута.

Домакините има за какво да съжаляват, защото изиграха силен мач и създадоха доста положения пред вратата на съперника. Със сериозни пропуски се отличиха Жордан Верету, Амин Ари и Шансел Мбемба.

Ланс обаче също имаше своите възможности и в 78-ата минута стигна и до гол с помощта на малко късмет. Коща реши да стреля от дистанция и след рикошет топката излъга вратаря Пау Лопес, който само изгледа как тя се оплете в мрежата му за 0:1.

Така Ланс изтръгна победата и с актив от 27 точки излезе на 2-рото място във временното класиране. Марсилия пък допусна трета поредна загуба и падна до 4-тата позиция с 23 точки.