Челси преодоля ранен шок и изхвърли Динамо (Загреб) от Европа

Челси осъществи бърз обрат и така записа успех с 2:1 над гостуващия Динамо (Загреб) в последния им мач от група Е на Шампионската лига. Това беше победа номер 100 за тима в турнира с настоящото му име, като само още пет отбора могат да се похвалят с подобно постижение.

Макар и този двубой да беше протоколен за лондончани, те излязоха в състав, доближаващ се до оптималния им. Въпреки това изненадващо те изостанаха в резултата още в 7-ата минута. Тогава при центриране на Садег Мохарами капитанът Сесар Аспиликуета не изчисти добре топката и така Бруно Петкович с глава я прати в мрежата. „Сините“ обаче реагираха по правилния начин и още в 18-ата минута Рахийм Стърлинг изравни, възползвайки се от грешки в противниковата защита. В 30-ата минута топката достигна до непокрития дебютант Денис Закария, който с шут по земя донесе пълния обрат в двубоя. През втората част домакините изцяло доминираха, но не успяха да направят победата по-убедителна, като Пиер-Емерик Обамеянг дори нацели напречната греда малко след почивката.

Така с четвъртата си поредна победа в турнира Челси спечели групата с актив от 13 точки и ще бъде поставен на осминафиналите, а със своите 4 пункта Динамо (Загреб) завърши последен и приключва евроучастието си през този сезон.

Снимки: Gettyimages