Павликени си тръгна от Свищов с девет гола

Младият отбор на Академик смаза в Свищов едноименния тим на Павликени с 9:0 в полуфинал на Област Велико Търново от турнира за купата на Аматьорската футболна лига.

Интригата изчезна още през първото полувреме, когато два гола вкара Димитър Костадинов, по веднъж се разписаха съотборниците му Александър Стоянов, капитана Иван Ганев, Божидар Матеев, Петър Петров, а футболист от Павликени си вкара и автогол. След почивката юношата Виктор Пенев увенча дебюта си в мъжкия футбол с попадение. Костадинов пък оформи своя хеттрик.

Гостите играха без доста от титулярите си. Домакините пък започнаха с най-доброто, но състезателите им играха на непривични постове. След началния половин час треньора им Росен Илков извади от игра Ганев, Матеев и Борислав Марков. След почивката не се появиха Стоянов и вратаря Виктор Владимиров. Така „студентите“ се класираха за областния финал, където ги очаква Локомотив (Горна Оряховица).