Реал Мадрид се издъни срещу слабак на фона на дискусионно съдийство

Реал Мадрид допусна неочаквана грешка на “Бернабеу”, завършвайки 1:1 срещу аутсайдера Жирона в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Тя идва дни след първата загуба на отбора за сезона изобщо. Винисиус Жуниор вкара дежурното си попадение в 70-ата минута, но десет по-късно Кристиан Стуани изравни от дузпа, която беше дискусионна. Независимо от това столичани пак са еднолично на върха с точка аванс пред Барселона.

“Белите” записаха един от неубедителните си двубои и дълго време не можеха да затруднят противника. Двата отбора удариха по една греда, а и гостите имаха шанс за втори гол. Важна роля в двубоя изигра и реферът Марио Мелеро Лопес. Той реши да не отстранява бранител на Жирона за спречкване с Винисиус, не призна попадение на Родриго в 89-ата минута, а малко след това изгони Тони Кроос за втори жълт картон. Недоволството на шампионите обаче главно е свързано с решението да се даде наказателен удар за Жирона. При въпросната ситуация топката срещна ръката на Асенсио.

Треньорът на Реал Карло Анчелоти промени трима от карето защитници, които бяха титуляри при загубата от РБ (Лайпциг) в Шампионската лига преди дни. Този път пред Тибо Куртоа стартираха Даниел Карвахал, Антонио Рюдигер, Дейвид Алаба и Ферлан Менди, а на пейката бяха оставени Лукас Васкес, Едер Милитао и Начо Фернандес. Федерико Валверде и Лука Модрич, които не бяха в групата за срещата в Германия, се завърнаха сред 11-те. Карим Бензема обаче все още лекува контузия.

В състава на Жирона титуляр беше юношата на Реал Мигел Гутиерес, който преди време беше спряган за заместник на Марсело на левия бек. Звездата на гостите Кристиан Стуани стартира сред резервите, където за началото беше и бразилският халф Рейниер, който е преотстъпен точно от шампионите.

Изненадващо гостите първи можеха да вкарат гол, след като във 2-рата минута Валентин Кастейянос стреля в движение, но топката излезе в аут.

Набързо обаче "лос меренгес" притиснаха съперника и в 9-ата минута Родриго затрудни Гасанига с удар високо в ъгъла, но аржентинецът изби в корнер.

Жирона обаче пак притесни Реал, след като в 19-ата капитанът Валери се включи в атака и с летящ плонж засече подаване отдясно. Тибо Куртоа не успя да реагира, но за негова радост топката излезе в аут.

На това столичани отговориха с опасен шут на Едуардо Камавинга в 22-рата, който обаче също не попадна в целта. Минута по-късно Родриго беше малко по-точен, но този път топката се отби в страничната греда.

Последваха неубедителни минути за тима на Анчелоти, в които той не създаваше опасности.

Футболистите на Жирона организираха опасна атака в 38-ата, при която Янхел Ерера разтресе напречната греда зад Куртоа. В основата на акцията беше отличен пробив на Валери по лявото крило, където той се пребори с Карвахал.

Втората част започна с известно напрежение между играчите. В 50-ата Винисиус падна на земята, след като защитникът Давид Лопес като че ли допря главата си до неговата. Съдията обаче вдигна само жълт картон на играча на гостите. Това се случи извън игрището точно преди изпълнение на корнер пред вратата на Жирона.

Реал продължи да се мъчи с каталунския съперник, като не показваше почти нищо интересно в атака.

Преломът дойде в 70-ата минута, когато отработената комбинация между Валверде и Винисиус доведе то чакания гол за домакините - 1:0.

Три по-късно резервата Марко Асенсио беше на крачка от второ попадение, но стреля право в обсега на вратаря, който спаси.

Нищо обаче не беше решено и Реал допусна изравняване. ВАР подсказа на съдията, че Марко Асенсио е използвал ръката в наказателното си поле. Арбитърът изгледа повторение и посочи бялата точка.

Появилият се от пейката ветеран Стуани не даде шанс на Куртоа - 1:1.

Минута по-късно гостите пропуснаха 100-процентова възможност за второ попадение, след като Рикелме беше изпуснат да излезе сам срещу вратаря, но той пък не уцели подадената му топката.

Минута преди изтичането на редовното време Родриго добута топката зад голлинията, но този гол не беше зачетен, защото реферът прецени, че бразилецът е извършил нарушение, ритайки кълбото, върху което вратарят беше сложил ръката си.

Последва 9-минутно добавено време, в началото на което Тони Кроос беше изгонен за втори жълт картон. Дори в намален състав Реал атакуваше с всички сили, но не стигна до победата.