Подолски наказа и отбора на Чорбаджийски

Лукас Подолски отново демонстрира класата си, въпреки че вече е на 37 години. Бившият германски национал отбеляза гол за победата на Гурник (Забже) над Видзе (Лодз) в среща от 15-ия кръг на полската Екстракласа. Домакините се наложиха с 3:0 за юбилейния си успех №800 в елита на полския футбол. Божидар Чорбаджийски беше в групата на Видзев, но остана на резервната скамейка.

Гурник излезе напред с точен изстрел на Шимон Влодарчик в 18-ата минута. 19-годишният талант се разписа след подаване на Даниел Пачеко и прецизен удар в далечния ъгъл. Само шест минути по-късно Подолски получи топката от Ерик Янза и от границата на наказателното поле я заби в мрежата. Още до почивката домакините решиха всичко с втори гол на Влодарчик, който беше намерен на празна врата от Подолски.

През втората част Видзев не успя да направи нищо в офанзивен план и допусна първа загуба от началото на септември, когато отстъпи с 0:2 на шампиона Лех (Познан). В класирането отборът на Чорбаджийски е на трето място с 26 точки, а Гурник е 12-и с актив от 17 пункта. Начело с 32 точки е Ракув, който утре ще гостува на Лех.