Левачката на Подолски продължава да е кошмар за вратарите

Бившият германски национал Лукас Подолски показа, че не е забравил как се вкарват голове. Световният шампион от Мондиал 2014 донесе победата на своя Гурник (Забже) над ГКС Катовице в 1/16-финалите за Купата на Полша с две брилянтни попадения. Благодарение на него Гурник направи обрат и се класира за следващия кръг, след като домакините бяха повели от дузпа малко преди почивката.

Подолски изравни в 57-ата минута с топовен шут от ъгъла на наказателното поле. Малко по-рано негов удар разтресе напречната греда. В 67-ата минута домакините от Катовице останаха в намален състав след червен картон на Патрик Шведжик и това беше сигнал за по-масиран натиск на Гурник. така се стигна до 87-ата минута, когато отново Подолски разстреля вратаря на домакините и пратим отбора си на 1/8-финалите.

За 37-годишния нападател това бяха първи голове през сезона. В началото на кампанията той лекуваше контузия, а след това се появяваше в игра предимно като резерва.

Подолски, който е от полски произход, подписа с Гурник през миналата година. Той вкара 9 гола и помогна на тима да се спаси от изпадане.

В друг мач от 1/16-финалите за Купата на Полша Радомяк (Радом) се наложи с 3:1 над третодивизонния Завиша. Два от голове за гостите бяха дело на бившия халф на Левски Филипе Нашименто от дузпи. Третото попадение пък отбеляза играялият у нас за ЦСКА - София бразилски нападател Мауридес.