Спартак пречупи Етър в Плевен и се върна на победния път

Спартак (Плевен) победи с 1:0 у дома Етър в откриващия мач от 15-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение падна през второто полувреме, когато Преслав Антонов бе точен (77’). Иначе през първото полувреме двубоят бе доста равностоен и без интересни положения, а във финалните минути на срещата Васил Шопов можеше да вкара, но топката бе изчистена от голлинията. Така във втори пореден мач “болярите” допускат загуба и се отдалечават все повече от първото място, а гостите прекъсват серията си от 5 поредни двубоя без успех.

Още във 2-ата минута гостите можеха да стигнат до попадение. Тогава след грешка в защитата на плевенчани футболист на домакините върна към своята врата и само добрата намеса на Богомил Цинцарски предотврати автогол. Последваха минути, в които домакините натиснаха своя противник и повече търсеха попадението. На няколко пъти се създаде напрежение в наказателното поле на Етър, но без да се застраши реално вратата на Нисторов.

Последваха нови скучни минути, в които играта беше равностойна, а опасни положения липсваха. В 33-ата минута Крум Стоянов се опита да изненада Цинцарски от пряк свободен удар, но стражът на домакините не се затрудни и улови. 42-ата минута Стефан Христов остана очи в очи с вратаря на Етър, но в последния момент ударът му бе блокиран.

В самия край на полувреме дойде и може би най-опасната ситуация в мача досега. Тогава от границата на наказателното поле Стефан Христов центрира меко топката в пеналтерията. Кълбото стигна до Преслав Антонов, който нахлу и засече с глава, но ударът му се оказа неточен.

Второто полувреме започна по същия начин, по който завърши първото - без особено интересни положения. В 60-ата минута при една от атаките на Етър Александров нанесе опасен удар, който обаче профуча покрай страничния стълб.

В 77-ата минута домакините все пак успяха да поведат в резултата. Васил Шопов пусна хубав пас към Клаубер надясно. Той опита нещо средно между центриране и удар, а Станислав Нисторов изби. Топката обаче попадна в краката на Преслав Антонов, който без проблем вкара на опразнената врата.

В 85-ата минута Преслав Антонов остана сам срещу вратаря и подаде към Васил Шопов надясно. Опитният халф преодоля вратаря на гостите, но точно пред голлинията защитник на великотърновци спаси. Към края на двубоя Етър натисна, но не успя да изравни и така "болярите" си тръгнаха с празни ръце от Плевен.

След тази победа Спартак събира в актива си 25 точки и прекъсва негативната си серия от 5 поредни двубоя без победа. Плевенчани излизат на четвъртото място и отново се доближават до ключовите позиции в таблицата. Етър от своя страна остава на третата позиция с 26 пункта, но рискува да бъде изместен от там.

СПАРТАК 1:0 ЕТЪР

1:0 Преслав Антонов (77)

Стартови състави:

Спартак: 12. Богомил Цинцарски, 2. Димитър Калчев, 5. Иво Върбанов, 23. Лъчезар Ковачев, 16. Иван Бакалски, 8. Клаубер Сантана, 19. Мартин Стоилов, 10. Васил Шопов, 11. Васил Божинов, 9. Стефан Христов, 24. Преслав Антонов,

Етър: 13. Станислав Нисторов, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 11. Даниел Младенов, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 8. Моран Абдиел, 18. Радослав Терзиев, 23. Христо Митев, 19. Хавиер Бетегон, 26. Мариян Иванов.