Интер прати Барселона в Лига Европа, Лукаку се завърна с гол

Интер  прати Барселона в Лига Европа, Лукаку се завърна с гол

Интер трябваше да спечели домакинството си на Виктория (Пилзен), за да си гарантира участие на осминафиналите в Шампионската лига. "Нерадзурите" не допуснаха никакви колебания и спечелиха мача с 4:0, като си осигуриха участие в следващата фаза на турнира за втори пореден сезон. Резултатът означава, че Барселона ще завърши на трето място в групата и отива в Лига Европа.

Симоне Индзаги бе наказан, след като получи червен картон на "Камп Ноу" и тимът бе ръководен от скамейката от помощника му Масимилиано Фарис. Това не попречи на отбора, който откри резултата в 35-ата минута с гол на Хенрик Мхитарян. Един Джеко удвои в 42-ата минута, а след това се разписа отново в 66-ата минута. Босненецът вече има 12 гола в 10 мача срещу Виктория. В 83-ата минута Ромелу Лукаку влезе в игра за първи път от края на август, а четири минути по-късно той отбеляза четвъртия гол в мача.

Италианците опитаха да притиснат съперника от началото, но Виктория не се огъна, въпреки че трябваше да се защитава на няколко пъти в близост до наказателното си поле. Контраатаките на чехите не изглеждаха безопасни. На два пъти гостите навлязоха опасно в полето на съперника, но сбъркаха при последното подаване. В 17-ата минута Интер получи фал на добра позиция пред наказателното поле. Играчите на Индзаги пробваха нещо заучено, но идеята им тотално се провали.

"Нерадзурите" стигнаха до първата си реална голова възможност в 24-ата минута, когато вратарят на гостите направи двойно спасяване. Станек първо се справи с удар на Димарко, който бе изведен сам срещу него след прекрасна комбинация. След това той отрази удар с глава на Мхитарян, който бе на два метра от него. Димарко не успя да прати топката в мрежата и при добавката. Арменският национал направи още един голям пропуск няколко минути по-късно, но за негово щастие имаше засада.

Следващата добра възможност бе пропусната от Джеко. Той получи отлично подаване от Димарко и засече топката в малкото наказателно поле, но я прати покрай вратата. В 35-ата минута Интер стигна до гол, който да успокои играчите. Бастони навлезе отляво, направи двойно с Димарко, влезе в наказателното поле и центрира отлично. Джеко не успя да играе с глава, но зад него беше Мхитарян, който също с глава прати топката в мрежата.

Много силно играеше Федерико Димарко. Той направи няколко отлични пробива отляво, а центриранията му в повечето случаи намираха негов съотборник. При едно от тях той насочи топката към Дъмфрис, но тя му дойде малко висока и не успя да я насочи към вратата. В 42-ата минута Димарко отново проби и намери Джеко пред вратата, а нападателят удвои преднината на домакините.

Михал Билек направи две смени на почивката в опит да промени нещо, а в началото на втората част му се наложи да парви и трета, тъй като Тижани се контузи. Промяна обаче нямаше. Интер играеше уверено, контролираше събитията на терена и създаваше още положения. Удар на Мхитарян от дистанция срещна гредата, а секунди по-късно Станек направи страхотно спасяване след удар от воле на Лаутаро Мартинес.

Малкото останала интрига приключи в 66-ата минута. Лаутаро получи топката в наказателното поле, завъртя се и подаде на Джеко, който насочи топката към долния десен ъгъл на вратаря. Кълбото се отклони в крак на бранител и не остави никакви шаснове на Станек.

След това попадение "нерадзурите" спокойно доиграваха мача. Радостта на феновете на "Сан Сиро" бе допълнена от завръщането на Ромелу Лукаку. Белгийският нападател влезе в игра в 83-ата минута на мястото на Лаутаро Мартинес, като това е първото му участие в официален мач от края на август. Той се включи много активно и малко по-късно вдигна трибуните на крака. Лукаку получи топката от Кореа, който също влезе като резерва, и я заби в мрежата. Белгиецът върна жеста минута преди края на редовното време, но Кореа не успя да преодолее Станек от прекрасна позиция.

ИНТЕР - ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН 4:0
1:0 - Мхитарян (35)
2:0 - Джеко (42)
3:0 - Джеко (66)
4:0 - Лукаку (87)

Снимки: Imago