Крайни резултати в Шампионската лига

Днес се изиграха 8 мача от 5-ия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Някои от тях се оказаха решаващи за крайното класиране и това кои отбори ще продължат напред в турнира. Ювентус отстъпи с 3:4 на Бенфика в Лисабон и е аут от надпреварата, а квота за осминафиналите заслужиха Пари Сен Жермен, Бенфика, Борусия (Дортмунд) и Челси.

Челси измъкна победата срещу РБ Залцбург и се класира за следващата фаза в ШЛ

Група "Е" Челси вече излъчи един осминафиналист в лицето на Челси. "Сините" от Лондон спечелиха с 2:1 гостуването си на РБ Залцбург и събраха 10 точки, които им гарантират класиране за директните елиминации. Матео Ковачич даде преднина на Челси в 23-ата минута, но в началото на второто полувреме Джуниър Адаму изравни. Успеха на гостите донесе Кай Хавертц с красиво попадение в 64-ата минута. Въпреки поражението, РБ Залцбург все още има шансове да продължи напред.

Милан прегази Динамо в Загреб и е близо до голямата цел

Милан изигра много силен мач при гостуването си на Динамо (Загреб) и разгроми хърватите с 4:0. Матео Габия, Рафаел Леао и Оливие Жиру бяха точни за "росонерите", а защитникът на Динамо Роберт Любичич си вкара автогол. Италианският гранд излезе на второ място в групата и ще се класира за осминафиналите дори при равенство срещу РБ Залцбург на "Джузепе Меаца" в последния кръг.

РБ Лайпциг нанесе първа загуба на Реал

В група "F" Реал Мадрид загуби с 2:3 визитата си на РБ Лайпциг и допусна първо поражение във всички турнири от началото на сезона. Без част от титулярите си кралският клуб беше надигран от "червените бикове", които са устремени към фазата на директните елиминации. Йошко Гвардиол, Кристофър Нкунку и Тимо Вернер реализираха головете за германския тим, а за Реал се разписаха Винисиус Жуниор и Родриго от дузпа.

Фантастичен гол и уникален пропуск белязаха Селтик - Шахтьор

Селтик и Шахтьор (Донецк) направиха 1:1 в Глазгоу, което не беше изгодно за нито един от тимовете. Йоргос Якумакис даде преднина на "детелините", но звездата на украинците Михайло Мудрик изравни. Шахтьор изостана на три точки от РБ Лайпциг и само победа в прекия двубой ще го класира за осминафиналите, а Селтик е последен без шансове дори за третото място.

Холанд не блесна при завръщането си в Дортмунд и всички останаха доволни

Манчестър Сити си свърши предсрочно работата в група "G" и се нуждаеше само от точка при гостуването си на Борусия (Дортмунд), за да финишира на първата позиция. Така и се случи. Мачът завърши 0:0, което устройваше и домакините. Те станаха недостижими за Севиля и също ще играят напролет в турнира. Ерлинг Холанд записа едно полувреме срещу бившия си отбор, а след почивката Рияд Марез пропусна дузпа за "гражданите".

Севиля се отпуши и запази надежди за продължаване напред

Севиля разгроми с 3:0 ФК Копенхаген и запази шансове за класиране на осминафиналите преди мача между Борусия (Дортмунд) и Манчестър Сити. Гостите от Дания удържаха нулево равенство до почивката, но след това рухнаха. Попаденията за Севиля вкараха Юсеф Ен-Несири, Иско и Гонсало Монтиел, а Давит Хочалава от ФК Копенхаген получи червен картон. Скандинавците са на дъното в групата с 2 точки и нито един отбелязан гол.

Ювентус и Бенфика изнесоха страхотно шоу, "орлите" изхвърлиха "старата госпожа" от ШЛ

В група "Н" беше най-интересно. Само победа срещу Бенфика щеше да съхрани шансовете на Ювентус да продължи напред, но "бинаконерите" загубиха с 3:4 и целта им вече  е да задържат третото място и да се прехвърлят в Лига Европа. Бенфика за пореден път през сезона демонстрира силата си и заслужено стигна до успеха с два гола на Рафа Силва и по един на Антонио Силва и Жоао Марио. Мойс Кийн, Аркадиуш Нилик и Уестън Маккени бяха точни за Юве.

Звездите на ПСЖ се забавляваха и разгромиха Макаби (Хайфа)

В другия мач от групата Пари Сен Жермен разгроми Макаби (Хайфа) със 7:2. Френският гранд изнесе истинско представление за феновете си, а над всички беше Лионел Меси, който  вкара два гола и асистира за други два. Килиан Мбапе също се разписа два пъти, а Неймар - веднъж. Въпреки гръмкия успех, парижани ще трябва да спечелят и гостуването си на Ювентус в последния кръг, за да са сигурни, че ще завършат на първо място в крайното класиране.