Севиля се отпуши и запази надежди за продължаване напред

Севиля запази надежди за класиране на осминафиналите в Шампионската лига, след като спечели с 3:0 в домакинството си на ФК Кохенхаген. Резервата Юсеф Ен-Несири откри резултата в 61-ата минута, а Иско и Гонсало Монтиел се разписаха в края на мача. Датчаните на два пъти удариха греда през второто полувреме и след петия си мач в групата остават без отбелязан гол.

Това беше първи успех за андалусийци в групата, който им гарантира третото място и участие в Лига Европа напролет. Сега те ще чакат с интерес двубоя между Борусия (Дортмунд) и Манчестър Сити по-късно днес. Германците имат аванс от 2 точки пред Севиля и ако спечелят, продължават напред. При друг резултат нещата ще се решават последния кръг, когато тимът на Хорхе Сампаоли гостува на Ман Сити.

Севиля също имаше проблеми с отбелязването на голове, както и днешния си съперник. Андалусийци влязоха в мача с една победа в последните си девет мача във всички турнири. Двата отбора подходиха предпазливо, но домакините опитаха да притиснат съперника. Те пробваха няколко удара от дистанция. Сусо бе сред най-активните и не се колебаеше да стреля към вратата.

ФК Копенхаген започна силно втората част, владееше топката повече и можеше да поведе. В 49-ата минута вратарят на Севиля Дмитрович изби топката след ъглов удар, но я прати на крака на Вилиам Клем на границата на наказателното поле. Той отправи удар, кълбото се удари в земята и се насочи към вратата, но срещна гредата.

Тимът на Сампаоли тръгна също да търси гол и играта се отвори. Датчаните можеха да се възползват от това след час игра. Харалдсон бе изведен зад защитата, но опитът му да прехвърли вратаря бе доста неточен. Секунди по-късно Севиля поведе. Гомес центрира, а Ен-Несири успя да отклони топката с глава и я прати в мрежата.

Към края ФК Копенхаген тръгна напред, тъй като нямаше какво да губи. В 82-ата минута удар с глава на Корнелиус срещна гредата. Две минути преди края Иско сложи край на интригата, след като с великолепен удар направи резултата 2:0. За бившия халф на Реал Мадрид това бе първи гол с екипа на андалусийци. В добавеното време Гонсало Монтиел отбеляза трето попадение. Остана време и Хочолава да получи червен картон за грубо нарушение срещу Иско.

Снимки: Gettyimages