РБ Лайпциг нанесе първа загуба на Реал

Реал Мадрид допусна първа загуба от началото на сезона. Тя дойде при гостуването на РБ Лайпциг. Тимът на Марко Розе спечели с 3:2, след като изигра много силен мач. Домакините водеха с два гола още в 18-ата минута след попадения на Йошко Гвардиол и Кристофър Нкунку. Винисиус върна испанците в мача минута преди почивката, а резервата Тимо Вернер се разписа в 81-ата минута. В добавеното време Родриго вкара от дузпа, за да оформи крайния резултат.

Отборът на Карло Анчелоти беше без контузените Карим Бензема, Лука Модрид и Федерико Валверде и този път това се отрази. За първи път от началото на сезона той допусна повече от един гол. Кралският клуб си осигури класиране за следващата фаза на Шампионската лига, но ще трябва да спечели последния си мач в групата, който е домакинство на Селтик, за да си гарантира първото място.

Домакините организираха отлична бърза атака в самото начало и Куртоа трябваше да се намесва. Нкунку изведе Форшберг, който опита да намери Андре Силва пред опразнената врата, но вратарят се намеси решително. След тази ситуация Реал започна да контролира събитията на терена и се стигна до удари на Чуамени и Родриго, но те не намериха целта.

Германците предоставяха топката на съперника, който доминираше във владеенето й, но тактиката на Марко Розе даде резултат в 13-ата минута. След ъглов удар Андре Силва отклони топката с глава, а Куртоа направи спасяване. При добавката обаче Гвардиол прати топката в мрежата и откри резултата. Малко по-късно Нкунку бе изведен зад защитата. Той успя да заобиколи излезлия да го пресрещна Куртоа, но от труден ъгъл не успя да уцели опразнената врата.

Попадението даде увереност на домакините и те продължиха да атакуват. Удар на Айдара наложи нова намеса на Куртоа. Защитата на Реал изпитваше сериозни проблеми и германците намираха доста пролуки в нея. След рикошет Нкунку излезе на добра позиция в 18-ата минута и удвои аванса на РБ Лайпциг.

Тимът на Анчелоти се съвзе от ранния шок и след 30-ата минута заигра по-силно. Родриго стигна до първата по-сериозна ситуация пред вратата на домакините. Той бе изведен от Винисиус и от малък ъгъл пробва да прати топката в горния ъгъл, но Бласвих се справи. Вратарят се намеси отлично и в 37-ата минута след удар от въздуха на Винисиус.

Малко преди почивката РБ Лайпциг пропусна отлична възможност. След грешка на Кроос топката се озова в Нкунку пред наказателното поле. Той намери Собослай, който стреля слабо и право в Куртоа. Германците бяха наказани за пропуските си и минута преди почивката Реал се върна в мача. Пробив на Асенсио и центриране завърши с удар с глава на Винисиус, който прати топката в мрежата.

След почивката гостите контролираха събитията на терена. Лайпциг се прибра, като разчиташе на дълги подавания към Нкунку. В 53-ата минута Реал организира отлична атака, но бранител на домакините блокира изстрела на Чуамени. Шампионът на Испания владееше топката в големи периоди, но не успяваше да пробие защитата на съперника.

Защитниците на германците се справяха по изключителен начин и се намесваха решително, така че не позволяваха на съперника да стига до удари. Контраатаките на германците пък създаваха проблеми на Реал. В 71-ата минута влезлият като резерва Тимо Вернер можеше да се разпише, след като бе изведен от Нкунку. Германският национал обаче направи поредния си пропуск, като топката мина близо до дясната греда на Куртоа.

В 79-ата минута Винисиус направи голям пропуск. Той завърши прекрасна комбинация на гостите. Бразилецът обаче прати топката покрай вратата. Секунди по-късно Лайпциг си осигури малко по-спокойни последни минути. Великолепен пробив на Симакан отдясно завърши с перфектно подаване към Вернер и той само трябваше да насочи топката към опразнената врата.

След този гол Реал сякаш се примири със загубата. Резервата Дани Олмо пропусна възможност да увеличи преднината на домакините. Удар на Родриго пък бе отразен от Бласвих. Бразилецът спечели дузпа в добавеното време, след като бе повален от Нкунку в наказателното поле. Родриго застана зад топката и не сбърка, като се разписа за 3:2.

РБ ЛАЙПЦИГ - РЕАЛ МАДРИД 3:2
1:0 - Гвардиол (13)
2:0 - Нкунку (18)
2:1 - Винисиус (44)
3:1 - Вернер (81)
3:2 - Родриго (92-д)

Снимки: Gettyimages