Гигант на точка от върха след победа в Сливен

Гигант (Съединение) надви в Сливен едноименния тим с 4:2. Двубоят е от 13-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Заслужен успех за селекцията на Георги Мечечиев.

Мечечиев: Излизаме в Сливен без напрежение

Тя владееше инициативата през 90-те минути. Мусат Аурел се пребори със съперник за топката и откри резултата в 12-ата минута. След още толкова време Георги Стайков подаде и капитана Здравко Жилов удвои. Аурел беше спрян в нарушение и Свилен Щерев направи резултата класически в 34-ата минута. Домакините върнаха интригата с две попадения в 44-ата и 55-ата минута. Райко Алов обаче реализира с глава след корнер в 70-ата минута за окончателното 2:4.

Феърплей на терена и коректно съдийство иска ФК Сливен

Аурел, влезлите като резерви Кристиян Николов и Мариян Гиров пропуснаха да вкарат по веднъж за Гигант, а Жилов на два пъти се размина с гола.