Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Звезда не сбърка в Нови Сад, победа и за Партизан

Шампионът Цървена звезда спечели с 2:0 гостуването си на Войводина в отложен мач от 5-ия кръг на сръбската Суперлига. Александър Пешич и Канга Гелор (от дузпа) отбелязаха попаденията за "червено-белите", които днес играха в синьо. В класирането Звезда е начело с аванс от 5 точки пред вечния си съперник Партизан.

След нулево първо полувреме гостите от Белград вдигнаха оборотите в началото на втората част. В 52-ата минута Страхиня Еракович напредна отдясно и центрира за Пешич, който с глава прати топката в мрежата.  Второто попадение падна в 61-ата минута и беше дело на Канга Гелор от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Николич.

Другият гранд - Партизан, имаше лесна задача в домакинството си на напредак (Крушевац). "Гробарите" се наложиха с 1:0 и записаха шеста поредна победа във всички турнири, след като в Лигата на конференциите на два пъти се справиха с Кьолн. Гола срещу Напредак вкара Игор Вуячич в 31-ата минута. Черногорският защитник опъна мрежата след хубаво подаване на Слободан Урошевич.

Независимо от победата и добрата серия от резултати, публиката почти през целия двубой скандираше срещу ръководството на клуба. "Черно-белите" вече са втори в класирането, изпреварвайки ТСЦ Бачка Топола. До зимната пауза в първенството, която започва на 11 ноември, "черно-белите" ще изиграят още 8 мача, а първият от тях е домакинство на Явор в неделя.

Снимки: Startsport.rs