Звезда се възползва от грешката на Партизан

Шампионът на Сърбия Цървена звезда вече има аванс от 4 точки пред вечния си съперник Партизан, а от старта на сезона са изминали само три кръга. Тимът на Деян Станкович се наложи с 2:1 при гостуването си на Младост (Лучани) и продължава с пълен актив, докато "гробарите" се препънаха в домакинството си на ТСЦ (Бачка Топола) в събота - 0:0.

Домакините започнаха смело, но пропуснаха две положения пред вратата на Милан Борян. В 14-ата минута обаче бранител на Младост сбърка фатално и прати топката на крака на Милан Павков, а за него остана най-лесното.

В началото на второто полувреме младокът Стефан Митрович не успя да преодолее от чиста позиция стража на Младост. Бившият халф на Раднички (Ниш) обаче се реваншира в 71-ата минута и ознаменува дебюта си с гол. Домакините имаха сили само за почетно попадение, дело на Никола Лекович.

Войводина можеше да се изравни на върха на таблицата със "звездашите", но направи 0:0 в регионалното дерби със Спартак (Суботица). Без голове приключи и мачът между Вождовац и Младост ГАТ, а Чукарички надви с 1:0 Напредак (Крушевац).