Цървена звезда и Партизан громят преди евробитките

Цървена звезда не срещна трудности при гостуването си на Младост ГАТ в 13-ия кръг на сръбската Суперлига. Шампионите разгромиха с 4:0 един от аутсайдерите в първенството и отново имат аванс от 3 точки пред втория ТСЦ Бачка Топола. Два гола вкара Мирко Иванич, а по един добавиха Александър Катай и Канга Гелор.

Александър Пешич пропусна дузпа в 6-ата минута, но в 12-ата Звезда вече водеше след красив далеч удар на Иванич. Домакините се държаха достойно до почивката, но прз втората част разликата в класите беше голяма. Катай удвои преднината на Цървена звезда в 70-ата минута, когато засече поадване на Гелор. В 84-ата Иванич реши всичко, а в 87-ата Гелор превърна в гол втората дузпа за гранда от Белград.

Дербито на кръга беше между Партизан и Войводина. "Гробарите" се реваншираха пред феновете си за отпадането от втородивизионния Сремска Митровица за Купата на Сърбия и постигнаха убедителна победа с 4:1. Бибрас Натхо реализира първите два гола за домакините. Израелският халф откри в 16-ата минута след груба грешка в защитата на Войводина, а в 23-ата се разписа и от дузпа.

В средата на полувремето Игор Йеличич от гостите получи червен картон и интригата изчезна. В 61-ата минута Александър Филипович вкара за 3:0 с глава. Войводина намали чрез Урош Николич от пряк свободен удар, но в ответната атака младокът Самед Баждар оформи крайното 4:1.

Партизан вече е на 4-о място с 24 точки, колкото има и Нови Пазар. В четвъртък "черно-белите" ще гостуват на Кьолн в Лигата на конференциите, а Звезда ще е домакин на Ференцварош в Лига Европа.