Звезда се забавлява, Партизан се излага

Едва след 4 кръга вече никой в Сърбия не се съмнява, че Цървена звезда отново ще е шампион. Отборът на Деян Станкович разгроми с 6:0 Радник (Сурдулица) и води в класирането с пълен актив от 12 точки и голова разлика 17:1, а другият гранд Партизан продължава да страда. "Гробарите" загубиха с 0:1 като гост на Нови Пазар и имат само един успех през кампанията, а изоставането им от 7 точки спрямо Звезда не дава никакви поводи за оптимизъм.

Мачовете на двата тима бяха изтеглени за петък заради ангажиментите им в евротурнирите.  На "Райко Митич" Звезда направи отлична загрявка за домакинството на Пюник от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Милан Родич записа своя мач номер 200 с червено-белия екип, а Мирко Иваноч откри резултата още в 12-ата минута.

До почивката други голове не паднаха, но след това "звездашите" се развихриха. Кингс Кангва вкара зрелищно попадение след каскада от финтове и мощен шут под гредата, Александар Катай покачи на 4:0 с добавка отблизо, а по един гол добавиха Милан Павков, Канга Гелор (от дузпа) и Осман Букари.

Партизан се провали за трети път след равенствата с Раднички Ниш (3:3) и ТСЦ Бачка Топола (0:0). Този път "черно-белите" отстъпиха с 0:1 на Нови Пазар и правят един от най-слабите стартове в цялата си история. Отборът на Илия Столица е в отчайваща форма, а само след няколко дни го чака тежко гостуване на АЕК Ларнака в Лига Европа.

Първоначалният натиск на Партизан беше отблъснат, а в средата на полувремето защитникът на "гробарите" Синиша Саничанин извърши нарушение в наказатленото поле, за което получи червен картон. От дузпата Милош Миич вкара единствения гол и донесе безценни три точки на Нови Пазар, който имаше само загуби в първите три кръга.

Снимка 1: sportal.rs