Автогол зарадва Болоня

Болоня победи с 1:0 Каляри и се класира за осминафиналите в тунира за Купата на Италия, където ще срещне Лацио. Отборът на Тиаго Мота създаде много положения, но ги пропусна. Единственото попадение всъщност беше автогол на защитника на гостите Адам Оберт в 69-ата минута.

През първото полувреме вратарят на Каляри Симоне Арести спаси силен удар на Никола Сансоне, а гол на Йерди Схаутен беше отменен заради засада. Гостите от Сардиния също можеха да поведат, но левият бек Антонио Барека нацели напречната греда с красив удар извън наказателното поле.

След почивката натискът на Болоня се усили. В 68-ата минута Арести отрази силен удар на Роберто Сориано, а секунди по-късно бившият футболист на Каляри Хараламбос Ликоянис стреля с глава, топката се отклони от Оберт и влезе във вратата. В края Николас Домингес пропусна да направи победата на Болоня по-убедителна след пас на Марко Арнаутович.