Наполи надви Болоня в голово шоу за 10-ата си поредна победа

Лидерът в Серия "А" Наполи записа десетата си поредна победа във всички турнири, след като спечели с 3:2 над гостуващия Болоня във вълнуващ двубой от 10-ия кръг на италианския елит.

„Партенопеите“ започнаха мача по-настойчиво, като в 25-ата минута Марио Руи нацели греда с удар от малък ъгъл, а само две минути по-късно Матео Политано направи пропуск от много удобна позиция. Въпреки това „рособлу“ изненадващо поведоха в резултата в 41-вата минута, когато Джошуа Зиркзее завърши тяхна чудесна многоходова атака. Радостта на гостите обаче продължи само четири минути, защото при корнер техни играчи допуснаха грешки и от тях се възползва Жуан Жезус, за да изравни резултата.

Още в началото на втората част, и по-точно в 49-ата минута, „партенопеите“ завършиха своя обрат. Тогава Хвича Кварацхелия отправи удар, който беше отразен от Лукаш Скорупски. Джон Лукуми обаче не успя да изчисти избитата топка и така резервата Ървинг Лосано я прати в мрежата с шут отблизо. Само две минути бяха нужни на домакините да възстановят равенството с далечен шут на Муса Бароу, при който Алекс Мерет се намеси неубедително.

Малко след това Скорупски изби опасен удар с глава на Виктор Осимен. Все пак именно влезлият като смяна нападател донесе успеха на своя тим в 69-ата минута, когато се разписа след добра асистенция на Кварацхелия. Победата можеше да е и по-убедителна, но вратарят на гостите спаси опасен изстрел на Лосано малко преди края на двубоя.

Така Наполи остава на върха в класирането с актив от 26 точки от 30 възможни, а Болоня е на 17-ата позиция точно над зоната на изпадащите със своите 7 пункта.

Снимки: Gettyimages