Вердер се провали срещу втородивизионен тим, Илия Груев със 120 минути и дузпа

Вердер (Бремен), в чийто състав българският национал Илия Груев изигра 120 минути и реализира дузпа, отпадна още във втория кръг на Купата на Германия след загуба с 6:7 след изпълнение на дузпи от Падерборн. "Бременските музиканти" разочароваха през първото полувреме, след което губеха с 0:2 от втородивизионния тим като гост. Домакините наклониха сериозно везните в своя полза след попадения на Феликс Плате (22') и Сърлорд Контех (43'). След почивката обаче гостите изравниха чрез Леонардо Битенкурт (65') и Митчел Вайзер (84') и вкараха мача в продължения. В тях нов гол не падна и 1/8-финалистът трябваше да се определи след изпълнение на дузпи. Двата отбора изпълниха безупречно първите осем от тях. Сред тях бе и Илия Груев, който реализира четвъртата дузпа за Верден. Битенкурт обаче пропусна петия 11-метров наказателен удар за "бременските музиканти". Ричмънд Тачи бе точен за Падерборн и прати отбора си в третия кръг.

Още един елитен тим - Фрайбург, който се представя много добре от началото на сезона, също имаше проблеми срещу втородивизионен тим, но все пак стигна до следващата фаза. Санкт Паули поведе след гол на Лукас Дашнер (42'). Матиас Гинтер изравни в третата минута на добавеното време, а минута преди края на продълженията Михаел Грегорич направи пълен обрат и прати отбора от Шварцвалд в следващата фаза.

Зандхаузен водеше с 2:0 срещу Карлсруе, но през второто полувреме гостите изравниха и този мач също трябваше да се реши след продължения и дузпи. В крайна сметка домакините триумфираха след драма с 16 удара от бялата точка.

Снимки: Imago