Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:1

Виляреал не се затрудни с Осасуна

Виляреал сложи край на серията си от 4 мача без победа в Ла Лига. "Жълтата подводница" надигра с 2:0 Осасуна и изпревари тима от Памплона в класирането. Виляреал вече е на 7-о място с 15 точки, а Осасуна има 13 и се смъкна на 9-ата позиция.

Головете за домакините вкара Арно Данжума. Нидерландецът, който не се беше разписвал в първенството от началото на сезона, откри в 42-ата минута, а в 52-ата реализира дузпа. Виляреал имаше още доста положения след почивката, но не успя да спечели по-убедително.

Един от малкото шансове за гостите се откри пред Чими Авила в началните минути, но Херонимо Рули изби силния удар на аржентинеца. Повечето атаки на Виляреал се развиваха по левия фланг, където активни бяха Алфонсо Педраса и Йереми Пино. В 42-ата минута Николас Джаксън проби до аутлинията и върна топката за Данжума, който атрактивно я отклони с пета в мрежата за 1:0.

В началото на второто полувреме вратарят на Осасуна Серхио ерера фаулира Алекс Баена и домакиините получиха дузпа. Зад топката застана Данжума, който хладнокръвно вкара за 2:0. До края на двубоя Ерера на няколко пъти попречи на футболистите на Виляреал да стигнат до още попадения.