Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Две пропуснати дузпи, два червени картона и дълго чакана победа за Валенсия

Валенсия беше без победа на чужд терен в Ла Лига повече от половин година, но тази вечер сложи край на негативната серия с ценен успех срещу Осасуна. Отборът на Дженаро Гатузо се наложи с 2:1 на "Ел Садар" в мач, който предложи много любопитни моменти през второто полувреме. Реферът Мигел Ортис вдигна два червени картона на домакините, а съперниците пропуснаха по една дузпа. За Валенсия от бялата точка се провали Единсон Кавани, който още чака дебютния си гол за "лос че".

Победата прати тима от "Местайя" на пето място в класирането с 13 точки, колкото имат още Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад и Осасуна. Памплонци загубиха второ поредно домакинство и не можах да зарадват феновете си отново, след като преди седмица препънаха шампиона Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу".

Преди почивката мачът беше равностоен, но Валенсия използва едно от малкото си положения и излезе напред в 28-ата минута. Кавани намери по перфектен начин Джъстин Клуйверт и нидерландецът откри головата си сметка за "прилепите". Малко преди края на полувремето Илайш Мориба можеше да удвои аванса на гостите, но Серхио Ерера спаси.

На почивката наставникът на Осасуна Ягоба Арасата направи две смени, а малко след това пусна в игра и Чими Авила. В 54-ата минута удар на Кавани от няколко метра беше блокиран и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините. Най-съобразителен се оказа Муктар Диакаби и Валенсия вкара втори гол.

Осасуна получи шанс бързо да върне интригата, след като Уго Гийямон направи дузпа. Чими Авила обаче подходи лековато и стреля над вратата. В 69-ата минута Унай Гарсия повали в наказателното поле Самуел Лино. Това означаваше червен картон за бранителя и дузпа за Валенсия. Кавани шутира с всичка сила и уцели напречната греда.

Домакините намалиха чак в добавеното време. Гола вкара бранителят Дарко Брашанац. Сърбинът се оказа непокрит и с майсторски удар не остави шансове на Гиорги Мамардашвили. Секунди преди последния съдийски сигнал Рубен Пеня от Осасуна извърши грубо нарушение и също видя червения цвят.

В следващия кръг Осасуна ще гостува на Виляреал, а на Валенсия предстои домакинство на най-слабия отбор от началото на сезона в Ла Лига - Елче.