Реал Сосиедад надделя над беззъб Виляреал

Реал Сосиедад постигна минимална победа с 1:0 над гостуващия Виляреал в един от най-интересните двубои от осмия кръв в Ла Лига. Единственото попадение бе дело на Брайс Мендес в 33-ата минута, макар нападателят да можеше да отбележи и повече голове. Домакините представиха много по-добър футбол и доминираха почти през цялата продължителност на двубоя.

Баските на Имал Игуасил започнаха много по-добре двубоя и имаха няколко добри възможности да открият резултата. В 12-ата минута Байс Мендес получи топка в наказателното поле и той стреля опасно. Именно той отправи нов опасен изстрел в 24-ата минута, но отново не намери вратата.

Малко след това Франсис Коклен се строполи в наказателното поле и искаше дузпа, но положението бе подминато от рефера.

Реал Сосиеда успя да открие резултата малко след изтичането на половин час игра в 30-ата минута, когато една изчистена след корнер топка бе пратена обратно в наказателното поле и там се озова в краката на Брайс Мендес, който откри резултата за 1:0.

Домакините пропуснаха великолепна възможност за второ попадени в 58-ата минута, когато Александър Сьорлот бе изведен сам срещу вратаря, но Рули спаси.

Футболистите на Унай Емери бяха много близо до изравняване на резултата в добавеното време, когато Хосе Луис Моралес се озова очи в очи с вратаря на домакините, но Алекс Ремиро внимаваше и успя да спаси.

С тези три точки Реал Сосиедад зае шестото място след 8 мача с 16 точки, а “жълтата подводница” е на деветата позиция с 12.