Специя удържа Кремонезе в зрелищно реми

Отборите на Специя и Кремонезе завършиха наравно 2:2 на „Алберто Пико“ в зрелищен мач от 10-ия кръг на Серия "А". Така „орлетата“ останаха непобедени на своя стадион през сезона, а новакът все още търси първия си шампионатен успех за кампанията. Българският национал Петко Христов се завърна на пейката на „бианконерите“, след като се възстанови от своята контузия.

Гостите поведоха още във 2-рата минута, когато Сирил Десерс се разписа след изпълнение на корнер. Домакините обаче постигнаха светкавичен обрат. В 19-ата минута Мбала Нзола изравни с мощен шут от границата на наказателното поле, а само три минути по-късно Емил Холм беше точен с удар по земя след центриране от корнер.  „Гриджоросите“ все пак възстановиха равенството в 52-ата минута, когато Чарлс Пикел се разписа с глава след центриране на Леонардо Серникола. След това те наложиха силен и продължителен натиск, но не успяха да стигнат до трети гол. В последните минути „орлетата“ също пропуснаха възможности да спечелят мача. Така двата тима не се победиха, въпреки че общо отправиха почти 40 удара.

Специя продължава да се движи на 15-ата позиция в класирането с актив от 9 точки, докато Кремонезе остава на предпоследното 19-о място с едва 4 спечелени пункта от 10 двубоя.

Снимки: Imago