Късен щурм на Наполи ги направи едноличен лидер в Серия “А”

Наполи е едноличен лидер в класирането на Серия "А", след като спечели с категоричното 4:1 като гост на новака Кремонезе в двубоя им от деветия кръг на първенството.

Още във втората минута Амир Рахмани разтресе напречната греда на вратата на домакините след свой рейд. Все пак неговият отбор поведе в 26-ата минута, когато Матео Политано реализира дузпа за фал на Матео Бианкети срещу Хвича Кварацхелия. В 48-ата минута “гриджоросите” обаче изравниха, като точен беше Сирил Десерс, възползвал се от рикоширал удар на Сантиаго Аскасибар. “Партенопеите” обаче бяха безпощадни от 76-ата минута нататък. Първо резервата Джовани Симеоне се разписа с глава след перфектно центриране на Марио Руи, а в добавеното време се разписаха още двама играчи, влезли като смени - Ървинг Лосано и Матиас Оливера.

С петата си поредна шампионатна победа Наполи поведе самостоятелно в класирането с актив от 23 точки, а Кремонезе остава предпоследен с едва 3 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages