Неостаряващият Хоакин отново помогна на Бетис

Бетис победи с 3:1 гостуващия Алмерия и се изкачи на 4-о място в класирането на Ла Лига. Въпреки умората от мача с Рома в Лига Европа, футболистите на Мануел Пелегрини взеха ценни три точки и се изравниха с Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад. Голям принос за успеха има легендата на "вердибланкос" Хоакин. 41-годишният бивш испански национал влезе като резерва при 1:1 и веднага асистира за гола на Борха Иглеасиас, а малко по-късно второто попадение на Вилиам Карвальо прекърши съпротивителните сили на гостите.

Отсъствието на няколко титуляри не попречи на Бетис да наложи сериозно надмощие още в началните минути. Първата голова възможност се откри пред Родри, но неговият удар беше блокиран от бранител на Алмерия. В 23-ата минута левият бек на севилци Алекс Морено стигна до аутлинията и с доза късмет намери непокрития Карвальо, който на празна врата откри резултата.

Самият Морено пропусна да удвои аванса на Бетис, а до почивката имаше още опасни положения пред вратата на Фернандо Мартинес, който спаси опасни удари на Гуидо Родригес и Борха Иглесиас. Сиуацията на терена се промени след почивката, когато гостите си активизираха. В 52-ата минута Ел Билал Туре изскочи зад защитата и прати топката в мрежата за 1:1.

При този резултат Пелегрини реши да смени Луис Енрике с Хоакин. Любимецът на "Бенито Вийямарин" нямаше нужда от много време, за да покаже какво умее. Негов перфектен пас в коридор изведе Борха Иглесиас на добра позиция и Пандата не сбърка. След още няколко минути Иглесиас намери Вилиам Карвальо и португалецът хладнокръвно оформи крайното 3:1.

Поражението не позволи на Алмерия да се измъкне от зоната на изпадащите. Отборът на Руби има едва 7 точки и се намира на 18-о място в подреждането. В следващия кръг Алмерия ще посрещне друг новак - Жирона, а Бетис ще гостува на Кадис, който демонстрира възход в последните седмици.