Грешка на вратаря даде летящ старт на Алмерия, който бе затвърден впоследствие

Алмерия надделя с 3:1 над гостите от Райо Валекано в мач от 8-ия кръг на Премиър лийг. Головете за тима на Руби паднаха през първата част и бяха дело на Лукас Робертоне още в 8-ата минута, а впоследствие Сърджан Бабич (17’) и Ел Билал Туре (39’) добавиха по едно полувреме след корнери.

Домакините от Алемрия успяха да открият резултата още в 8-ата минута, когато вратарят на гостите Диего Лопес допусна фрапантна грешка и в опит да подаде на свой съотборник, той всъщност я прати в краката на Ембарба, след което топката бе отклонена към Лукас Робертоне, който откри резултата за 1:0.

Футболистите на Руби удвоиха преднината си в 17-ата минута, когато Сърджан Бабич надскочи отбраната на Райо Валекано и прати топката в мрежата за втори път. Нов корнер в 39-ата минута донесе поредна суматоха в наказателното поле на гостите, чиято отбрана не се ориентира и позволи ново центриране, което бе пратено в във вратата за 3:0.

Гостите отбелязаха почетното си попадение десетина минути преди края на редовното време, когато Алехандро Каетана успя да надскочи отбраната на домакините и с премерен удар с глава прати топката във вратата на Фернандо Мартинес за 3:1.

По този начин Алмерия взе глътка въздух и вече е на 14-о място със седем точки, а Райо Валекано е четири позиции пред тях с 10.