Валядолид не успя да се справи с десет от Бетис

Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа - Бетис завърши наравно 0:0 в гостуването си на новака Виляреал в мач от осмия кръг на Ла Лига. Тимът на Мануел Пелегрини остана с човек по-малко още през първото полувреме, което до голяма степен се оказа решаващо за показаното от двата тима до края на двубоя.

Двата тима започнаха сравнително активно и търсеха пространства пред двете врати, опитвайки да отбележат. Малко след изтичането на половин час игра Херман Пацела извърши нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Серхио Леон. Първоначално съдията не му показа веднага червен картон, но го направи след преглед на ситуацията с ВАР. От там на сетне играчите на Бетис основно се прибраха пред своето наказателно поле и основно се опитваха да се бранят.

От своя страна Валядолид водеше играта и опитваше да осъществи натиск, особено през вторите 45 минути, но така и не успяваха да достигнато по-съществени голови положения пред вратата на Руй Силва, който все пак на няколко пъти бе принуден да се намесва. По този начин Бетис имат вече има 16 точки и заема петото място в подреждането на Ла Лига, а от своя страна новаците от Валядолид са 13-и за момента с 8 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!