Тодор Алексиев заби 27 точки за знаменитата победа на Хебър

Хебър (Пазарджик) се класира за третия кръг на квалификациите за влизане в Шампионската лига по волейбол за мъже.

Българският първенец се нуждаеше от победа с 15:10 в "златния гейм", за да елиминира Аркада Галац.

Преди това отборът от Пазарджик спечели с 3:1 (27:25, 25:23, 17:25, 25:22) гостуването си срещу шампиона на Румъния и заличи пасива си от 0:3 от първата среща.

“Златен гейм” в Галац прати Хебър напред в Шампионската лига

Тодор Алексиев заби 27 точки (2 блока, 56% ефективност в атака, 14% перфектно и 38% позитивно посрещане - +14). Якопо Масари добави 15 точки (4 аса, 2 блока, 38% ефективност в атака, 26% перфектно и 43% позитивно посрещане - +3).

Николай Николов се отличи с 13 точки (2 аса, 4 блока, 64% ефективност в атака - +10).

Резервата Трифон Лапков записа 11 точки (1 ас, 1 блок, 47% ефективност в атака - +1).

Германският диагонал Даниел Малеша стана най-резултатен за Аркада с 15 точки (1 ас, 61% ефективност в атака - +7).

27 Шампионска лига: Аркада (Галац) - Хебър (Пазарджик) 1:3 Златен гейм (10:15) 🏐

Капитанът Мариан Бала добави още 14 точки (3 аса, 2 блока, 39% ефективност в атака, 25% позитивно посрещане - +4).

В следващия кръг от най-престижния клубен турнир Хебър ще се изправи срещу Амрисвил или Младост Загреб.