“Златен гейм” в Галац прати Хебър напред в Шампионската лига

Българският първенец Хебър (Пазарджик) продължава в 3-ия квалификационен кръг на Шампионска лига!

Волейболистите, водени от Камило Плачи, победиха като гости румънския Аркада (Галац) с 3:1 (27:25, 25:23, 17:25, 25:22)

Така след загубата с 0:3 у дома, „тигрите“ стигнаха до "Златен гейм", който отново се игра в зала "Дунария" в Галац.

Българските волейболисти бяха неудържими и поведоха още в самото начало на "Златния гейм" и го спечелиха с 15:10.

27 Шампионска лига: Аркада (Галац) - Хебър (Пазарджик) 1:3 Златен гейм (10:15) 🏐

С това Хебър отстрани Аркада и продължава своя път към влизане в групите на най-престижния европейски турнир.

В следващия кръг от най-престижния клубен турнир Хебър ще се изправи срещу Амрисвил или Младост Загреб.

Тодор Алексиев записа първата точка в двубоя с блокаут. Мариан Бала пусна технично топката в полето на Хебър и Аркада поведе с 3:1. Троен български блок възстанови равенството при 3:3. Блокада на Якопо Масари и Хебър поведе с 4:3. Нов блок на Тодор Алексиев и Виктор Йосифов и 6:3 за българския шампион. Василе Талпа успя да изведе домакините напред при 8:7. Александер Туш пусна технично за равенство 8:8. Грешка в атака на румънците даде преднина на Хебър с 10:9. Тодор Алексиев вкара топката между блокадата и мрежата - 11:10. Тодор Алексиев отигра много трудна топка в атака от зона 4 за 12:11. Ас на Даниел Малеша даде преднина на Аркада с 13:12. Блокаут на Якопо Масари възстанови равенството при 14:14. Оскар Мадсен атакува в аут и 15:14 за Хебър. Наставникът на Аркада Серджиу Станчу побърза да вземе прекъсване. Оскар Мадсен възстанови равенството при 16:16. Ахрьорьон Собиров атакува в центъра и изведе домакините напред при 17:16. Якопо Масари възстанови равенството при 17:17. Тодор Алексиев игра с блокадата за 19:19. Даниел Малеша би сервис в аут и Хебър поведе с 21:20.  Ас на резервата Кристапс Шмитс и 22:21 за Аркада. Камило Плачи взе прекъсване за тима от Пазарджик. Якопо Масари атакува от зона 4 за 22:22. Нова успешна атака на Якопо Масари от зона 4 по диагонала за 23:23. Блокада на Якопо Масари спря атака на Даниел Малеша и българският шампион стигна до геймбол при 24:23. Даниел Малеша успя да изравни за 24:24. Блокада на Николай Николов и волейболистите от Пазарджик стигнаха до геймбол №2 - 25:24. Блокаут на Тодор Алексиев и 26:25. Тодор Алексиев атакува безапелационно по диагонала от зона 4 и Хебър спечели първата част с 27:25.

Андрей Бутнару и Кристапс Шмитс започнаха за Аркада в началото на втория гейм. Светкавична атака на Николай Николов в центъра и Хебър поведе в началото на втората част. Кристапс Шмитс изведе Аркада напред с 5:3. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Шампионът на България изравни резултата при 5:5. Блокада на Александер Туш и Николай Николов и Хебър поведе с 6:5. Технично отиграване на Якопо Масари от зона 4 и 7:5. Блок на Василе Талпа срещу атака на Якопо Масари и равенство при 7:7. Ас на Александер Туш и 9:7 за Хебър. При 9:9 Трифон Лапков замени Петър Премович. Камило Плачи взе второто си прекъсване в гейма. Перфектна комбинация Александер Туш - Николай Николов - 10:9. Блокада на Николай Николов - 11:9. Нова атака на Николай Николов в центъра - 12:11. Аркада успя да поведе с 14:13. Тодор Алексиев изравни при 14:14. Блокаут на Виктор Йосифов и 15:14. Даниел Малеша атакува от зона 2 и и румънците поведоха с 16:15. Блок на Виктор Йосифов и равенство при 16:16. Мариан бала атакува в аут и Хъбър поведе със 17:16. Серджиу Станчу взе прекъсване за Аркада. Пайп на Тодор Алексиев и 18:17.  Даниел Малеша успя да изведе домакините напред при 19:18. Оскар Мадсен атакува успешно и Аркада дръпна с 20:18. Якопо Масари атакува успешно по правата от зона 2 за 19:20. Ас на Якопо Масари възстанови равенството при 20:20. Грешка на Иват Латунов на сервис и 21:22. Тодор Алексиев атакува мощно за 22:22. Атака в аут на Мариан Бала и 23:22 за Хебър. Серджиу Станчу взе прекъсване за румънците. Ас на Трифон Лапков и геймбол за българския първенец - 24:22. Тодор Алексиев атакува безкомпромисно по диагонала от зона 4 и Хебър спечели втората част с 25:23.

Тодор Алексиев блокира така на Даниел Малеша и Хебър поведе с 3:1 в началото на третата част. Бомбена атака на Трифон Лапков - 4:3. Ас на Мариан Бала възстанови равенството при 4:4. Двоен блок спря атака на Тодор Алексиев и Аркада поведе с 6:4. Нов ас на Мариан Бала и 7:4. Якопо Масари намали до 6:8. Оскар Мадсен атакува в аут - 7:8. Хебър изравни резултата при 10:10. Николай Николов атакува технично за 11:11. Лубош Бартунек пусна технично и Аркада поведе с 14:12. Василе Талпа атакува в центъра и домакините поведоха с 3 точки при 15:12. Тодор Алексиев намали до 13:15. Серджиу Станчу взе прекъсване за Аркада. Атака на Трифон Лапков бе спряна с блокада от Ахрьорьон Собиров. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър при 13:17. Два поредни аса на Кристапс Шмитс и 24:16. Якопо Масари атакува в аут и Аркада взе третата част с 25:17.

Якопо Масари изведе Хебър напред с 6:5. Блокада на Трифон Лапков и 7:6. Трифон Лапков атакува отлично от зона 2 за 8:7. При 9:7 Серджиу Станчу взе прекъсване за Аркада. При 13:11 за домакините Трифон Лапков получи червен картон. Камило Плачи взе веднага прекъсване за Хебър. Италианският старши треньор издаде заповед: "Никакви разправии повече със съдиите!" При 12:15 в игра за Хебър влезе Добромир Димитров. Блокада на Виктор Йосифов и Якопо Масари - 13:15. Хебър намали до 17:18. Ас на Якопо Масари и 18:18. Нов на Якопо Масари и 19:18. Трифон Лапков успя да направи 20:18 с нещо като блокада. Серджиу Станчу взе прекъсване за Аркада. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 21:19. Страхотна атака на Тодор Алексиев от 4-ия метър и 22:20. Двоен удар на Лубош Бартунек и 23:20. Тимът от Пазарджик стигна до мачбол при 24:22. Аркада атакува в аут и Хебър спечели 4-ата част с 25:22 и мача с 3:1 гейма. Така "Златен гейм" ще определи кой от двата отбора ще продължи напред в Шампионската лига.

"Златният гейм" стартира с ас на Якопо Масари - 1:0. Тодор Алексиев атакува успешно от зона 4 за 2:1. Хебър поведе с 3:1 след грешка на румънците. Серджиу Станчу взе прекъсване за Аркада. Трифон Лапков атакува по правата от зона 4 за 4:2. Мариан Бала атакува в аут - 5:2. Тодор Алексиев се справи с блокадата за 6:3. Единична блокада на Виктор Йосифов и 7:3 за Хебър. Серджиу Станчу взе второто си прекъсване в "Златния гейм". Александру Рата атакува в аут и 8:3 преди двата отбора да сменят игралните полета. Ахрьорьон Собиров сгреши началния удар - 9:4. Ас на Виктор Йосифов направи резултата 10:4 за Хебър. Блокаут на Якопо Масари - 11:5. Трифон Лапков разтегна мускул при играта в защита и веднага бе заменен от Петър Премович. Николай Николов атакува остро в центъра и 13:7. Българите стигнаха до мачбол при 14:8. Тодор Алексиев донесе победната точка с мощна атака в "Златния гейм" - 15:10.

Тодор Алексиев заби 27 точки (2 блока, 56% ефективност в атака, 14% перфектно и 38% позитивно посрещане - +14).

Якопо Масари добави 15 точки (4 аса, 2 блока, 38% ефективност в атака, 26% перфектно и 43% позитивно посрещане - +3). Николай Николов се отличи с 13 точки (2 аса, 4 блока, 64% ефективност в атака - +10).

Резервата Трифон Лапков записа 11 точки (1 ас, 1 блок, 47% ефективност в атака - +1).

Германският диагонал Даниел Малеша стана най-резултатен за Аркада с 15 точки (1 ас, 61% ефективност в атака - +7). Капитанът Мариан Бала добави още 14 точки (3 аса, 2 блока, 39% ефективност в атака, 25% позитивно посрещане - +4).

АРКАДА, ГАЛАЦ (РУМЪНИЯ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 1:3 (25:27, 23:25, 25:17, 22:25) "Златен гейм" (10:15)

АРКАДА:  Лубош Бартунек 4, Даниел Малеша 15, Мариан Бала 14, Оскар Мадсен 4, Василе Талпа 8, Ахрьорьон Собиров 10 - Влад Кантор-либеро (Андрей Михалеску-либеро, Андрей Бутнару, Александру Рата 8, Ливиу Кристудор)
Старши треньор: СЕРДЖИУ СТАНЧУ
ХЕБЪР: Александер Туш 3, Петър Премович 2, Якопо Масари 15, Тодор Алексиев 27, Николай Николов 13, Виктор Йосифов 8 - Теодор Салпаров-либеро (Иван Латунов, Добромир Димитров, Мартин Симеонов, Петър Каракашев-либеро, Трифон Лапков 11)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.