Лион отново разочарова

Несполуките за Лион продължават. След четирите поредни загуби, тази вечер тимът на Петер Бош стигна само до 1:1 на собствен терен срещу новака Тулуза. Тете даде преднина на "хлапетата" още във 2-ата минута, но в средата на втората част Рафаел Ратао донесе точката на гостите, за които игра бившият халф на Левски Стайн Спиерингс.

Попадението за Лион падна след продължителна атака и техничен пас на Александре Лаказет. Озовал се на удоба позиция, Тете веднага шутира, а топката рикошира в крака на Кевин Кебен и за Максим Дюпе беше невъзможно да предотврати попадението. След това обаче домакините рядко застрашаваха вратата на Тулуза до почивката.

В 41-ата минута добър шанс се откри пред Корентен Толисо. Халфът на Лион стреля с глава, но Дюпе изби в корнер. Спиерингс пък нацели напречната греда с мощен удар от границата на наказателното поле секунди преди края на полувремето. Нидерландецът беше един от най-добре представилите се за Тулуза.

Гостите продължиха да тормозят защитата на Лион. В 67-ата минута Мало Густо от Лион едва не си вкара автогол. Броени секунди по-късно обаче гоститеоткраднаха топката в противниковата половина, топката стигна до Ратао и бившият футболист на Слован (Братислава) технично преодоля Антони Лопеш за 1:1.

В минутите до края Лион не намери нито физически, нито морални сили, за да стигне до победата. "Хлапетата" заемат 7-о място в класирането с 14 точки, а Тулуза има 12 и е все по-далеч от зоната на изпадащите.