Ланс задълбочи кризата в Лион

Ланс победи с 1:0 гостуващия Лион и нанесе четвърта поредна загуба на "хлапетата" в Лига 1. Гола реализира Флориан Сотока от дузпа в 82-ата минута, но и преди това отборът на Франк Хайсе доминираше и създаде немалко положения пред вратата на Антони Лопеш. Именно стражът на Лион имаше най-голяма заслуга отборът му да не допусне по-тежко по-ражение.

Показателно е, че Ланс отправи 21 удара към противниковата врата, а Лион - само 4, от които нито един не беше точен. Съставът на Петер Бош остана на 7-о място в класирането с 13 точки, а Ланс има 21 и се придвижи до 4-ата позиция.

Преди почивката срещата беше сравнително равностойна, но в края на полувремето домакините пропуснаха три чисти положения. През втората част те трайно се настаниха в половината на Лион и опасните ситуации следваха една след друга. Веднъж и гредата помогна на "хлапетата" след шут на Джими Кабо.

В 80-ата минута Тиаго Мендеш игра с ръка в наказателното поле и реферът Беноа Бастиен даде дузпа. Сотока не сбърка и донесе победата на Ланс, която е първа срещу този съперник в Лига 1 от 2008 година.