Клермон се справи с Аячо

Клермон се наложи с 3:1 срещу аутсайдера Аячо в среща от деветия кръг в шампионата на Франция. Късни голове в последните три минути от срещата на Елбашан Рашани и Жодел Досу осигуриха успеха в полза на "рицарите". Преди това Греджон Кией даде аванс за гостите в 11-ата минута, но Седрик Авинел изравни в 70-ата минута за отбора от остров Корсика. Клермон се намира на четвърто място в Лига 1 след четвъртия си успех през сезона, докато Аячо заема 20-та позиция в класирането със само 4 точки. В други срещи от кръга Тулуза победи с 4:2 у дома Монпелие, докато Оксер и Брест поделиха точките при 1:1.

В срещата между Троа и Реймс също не беше излъчен победител и съставите направиха равенство 2:2. При резултат 4:1 мачът между Тулуза и Монпелие беше прекъснат за около четвърт час заради сълзотворен газ, идващ от трибуните на стадиона, а съдийската бригада реши да прати играчите за кратко в съблекалните. По-късно тази вечер Ланс приема Олимпик Лион, а в момента е двубоят Монако-Нант.