Еспаньол и Валенсия разделиха точките след четири гола и два червени картона

Еспаньол и Валенсия завършиха наравно 2:2 в мач от седмия кръг на Ла Лига. Всички попадения в двубоя паднаха през втората част на срещата, а точни бяха Хоселу (56’) и Серджи Дардер (83’) за каталунците и Габриел Паулиста (53’) и Ерай Джьомерт (90’) за “прилепите”.

Валенсия излезе напред в 54-ата минута след изпълнене на корнер, когато Габриел Паулиста намери топката с глава и я прати в долния ляв ъгъл за 1:0. Домакините обаче възстановиха равенството само две минути по-късно, когато центриране отдясно не бе изчистено добре и попадна в краката на Хоселу, който изравни с удар в далечния ъгъл.

Футболистите на Еспаньол постигнаха пълен обрат в 83-ата минута, когато Дардер с удар извън наказателното поле намери мрежата за 2:1. Малко след това гостите останаха с човек след изгонването на Маркос Андре заради негови реакции.

Само няколко минути след това равенството на играчите на терена бе възстановено, след като Мартин Брейтуейт бе изгонен след намеса на ВАР. Дълбоко в добавеното време играчите на Валенсия достигнаха до равенството в двубоя след груба грешка на вратаря Алваро Фернандес и Джьомерт се разписа за 2:2.

По този начин Валенсия вече има 10 точки от 7 срещи и заема осмото място в класирането, а от своя страна Еспаньол е 16-и със само 5 точки.