Реал допусна първа грешка, Бензема пропусна дузпа при завръщането си

Реал Мадрид допусна първа грешка от началото на сезона, след като завърши 1:1 срещу Осасуна на "Сантиаго Бернабеу". Винисиус откри резултата малко преди почивката, а Кике Гарсия изравни в 50-ата минута. Карим Бензема, който се завърна след контузия, пропусна дузпа в 78-ата минута. В тази ситуация Давид Гарсия бе изгонен и гостите доиграха мача с 10 човека.

След девет поредни победи във всички турнири отборът на Карло Анчелоти завърши наравно. Това бе достатъчно за тима да загуби лидерството и Барселона вече е на върха. Двата отбора са с равен брой точки, но каталунците са с по-добра голова разлика.

Отборът на Карло Анчелоти започна на високо темпо в търсене на ранен гол. "Белите" организираха няколко атаки и защитата на гостите бе притеснена, но успя да не допусне опасни удари в първите минути. В същото време Осасуна, който по-рядко играеше с топката, опитваше да напада на скорост. Абде отправи първия удар за тях, но топката мина покрай вратата.

Андрий Лунин за първи път играеше за Реал на "Бернабеу". Той имаше късмет да види как удар на Гомес от въздуха не бе точен, тъй като защитата на домакините не бе добре позиционирана и гостите можеха да извлекат повече от тази ситуация. Следващият удар към неговата врата намери целта, но не затрудни стража. Винисиус пък стигна до добра ситуация, но стреля прекалено технично и прати топката в ръцете на вратаря.

Осасуна успяваше да организира някои отлични бързи атаки и в 33-ата минута Мой Гомес напредна и успя да намери Абде, който стреля по диагонала. Топката мина покрай дясната греда на Лунин. Реал обаче вдигна темпото към края на полувреме. Винисиус се откъсна от защитата и намери Бензема, а той стреля, но красивият удар не намери целта.

Три минути преди почивката домакините поведоха. Винисиус опита да намери съотборник в наказателното поле. Неговото центриране не бе докоснато от нито един футболист, но изненада вратаря и топката се озова в мрежата.

След спокойно начало на втората част Осасуна стигна до изравняване в 50-ата минута. Кике Гарсия по великолепен начин засече центриране на Унай Гарсия и с глава насочи топката над Лунин. Попадението изненада "белите" и много бързо те можеха да получат и втори гол. Стигна се до разбъркване в наказателното поле, но не и до точен удар.

Анчелоти реагира с двойна смята и пусна в игра Валверде и Камавинга, а Себайос и Чуамени напуснаха терена. Последва силен период за Реал. Удар на Алаба от фал мина малко покрай вратата. Вратарят на гостите пък направи страхотно спасяване след изстрел на Бензема, но французинът бе в засада. Серхио Ерера се справи и с удар на Родриго от дистанция.

Тимът на Анчелоти натискаше, но гостите бяха добре организирани и не позволяваха много ситуации пред вратата си. Ситуацията се промени в 75-ата минута. Тогава Бензема падна в наказателното поле и поиска дузпа. Съдията показа, че играта трябва да продължи. Малко по-късно имаше преразглеждане на ситуацията, а на повторенията се видя, че Давид Гарсия го изблъска в гърба. Решението бе дузпа и червен картон за бранителя на Осасуна.

Бензема застана зад бялата точка и стреля силно, но прати топката в горната греда. Французинът пропусна трета поредна дузпа срещу този съперник, след като миналия мач между двата отбора той не успя на два пъти да преодолее Серхио Ерера. Секунди по-късно нападателят прати топката в мрежата, но имаше засада.

В последните минути натискът на Реал се увеличи, а Осасуна се бранеше с всички сили. Домакините стигнаха до няколко ситуации пред вратата на Ерера, но така и не се добраха до попадение. Удар от дистанция на Мой Гомес пък мина опасно близо до вратата на Лунин. Бензема имаше още една възможност, но отново не бе точен.

РЕАЛ МАДРИД - ОСАСУНА 1:1
1:0 - Винисиус (42)
1:1 - Кике Гарсия (50)

Снимки: Gettyimages