Гол от дузпа донесе първа победа за РБ Залцбург в ШЛ

Отборът на РБ Залцбург постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като спечели домакинството си на Динамо (Загреб) с 1:0.

През първата част домакините бяха по-настойчивият тим, но не успяха да открият резултата. След почивката „биковете“ отново създаваха повече положения и така бяха възнаградени в 71-вата минута, когато Ноа Окафор беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Садег Мохарами срещу Андреас Улмер. В добавеното време резервата на гостите Йосип Дърмич се разписа с глава, но негова засада лиши тима му от изравнителното попадение.

Така РБ Залцбург се изкачи на първото място в група Е с актив от 5 точки, докато Динамо е на третата позиция с 3 спечелени пункта. По-късно тази вечер е двубоят между последния Челси (1 т.) и втория Милан (4 т.).

Снимки: Imago