Залцбург вгорчи дебюта на Греъм Потър

Дебютът на Греъм Потър като треньор на Челси не се разви по неговия вкус. Лондончани завършиха 1:1 в домакинството си на РБ Залцбург и са в сложна ситуация за излизане от група Е на Шампионската лига. Рахийм Стърлинг откри резултата в началото на второто полувреме, а Ноа Окафор изравни в 75-ата минута.

След този резултат Челси е на последното място в групата си с актив от една точка и сега го очакват два мача с лидера Милан. Австрийците пък постигнаха второ равенство, след като на старта взеха точка и на "росонерите".

Този мач се оказа дебютен за Греъм Потър, тъй като кръгът в Англия бе отложен поради смъртта на Кралица Елизабет II. За него това бе първи досег и с Шампионската лига. Той заложи на тройка в защита, която включваше Тиаго Силва, Кукурея и Аспиликуета, а по-изненадващият му ход бе да постави Стърлинг като ляв халф-бек.

През първото полувреме Челси не създаде много, а Стърлинг не се възползва от две ситуации. Най-доброто положение за домакините бе удар на Мейсън Маунт, а Кепа се справи с удар на Бенямин Шешко, като до ситуацията се стигна, след като Стърлинг загуби топката. Английският национал се реваншира в началото на втората част, когато откри резултата.

Изглеждаше, че лондончани контролират мача, но те загубиха топката в средата на терена, докато бяха разположени в полето на съперника. Тиаго Силва не се намеси добре и Окафор изравни. Челси имаше положения да стигне до победата, но Зиеш и Броя направиха пропуски и шампионът на Австрия удържа.

Снимки: Gettyimages