Куартараро: Пълен кошмар

За трети път от началото на сезона в MotoGP световният шампион Фабио Куартараро регистрира нула в своя актив. Това се случи, след като той финишира едва 17-ти във вчерашното състезание за Гран При на Тайланд, което се проведе на мократа писта „Бурирам“.

Пилотът на Ямаха стартира от четвъртата позиция на стартовата решетка, но имаше трагична първа обиколка, в която потъна до 17-то място. В останалите 24 тура французинът така и не успя да влезе в ритъм, който да му помогне поне да влезе в зоната на точките.

Оливейра отново над всички на мокра писта, Баная стопи сериозно аванса на Куартараро

По този начин неговият аванс на върха в генералното класиране бе стопен до само 2 точки, след като Франческо Баная финишира втори в Гран При на Тайланд. До края на сезона остават три старта, като първият от тях ще бъде в Австралия в края на следващата седмица.

Пълно класиране при пилотите в MotoGP след Гран При на Тайланд

На „Филип Айлънд“ очакванията са моторът на Ямаха да има предимство пред този на Дукати, което да позволи на Куартараро да запази шансовете си за втора поредна титла. Ако обаче и там той бъде победен от Баная, то вероятността италианецът да донесе първата титлата на Дукати от успеха на Кейси Стоунър през 2007 година ще стане много голяма.

„Какъв кошмар. За жалост имах трагичен старт и не успях да спечеля точки. След много силен уикенд на сухото заваля точно преди състезанието. До сега през тази година бяхме бързи на мокро, но по някаква причина имахме проблеми и усещането беше ужасно. Искам да благодаря на тайландските фенове, ще се видим следващата година. Време е за малко почивка и тренировки преди Австралия“, написа французина в своя профил във Фейсбук повече от 24 часа след финала на състезанието на „Бурирам“.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите състезания от MotoGP, WRC, NASCAR и Supercars, на живо, само в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages