Меси донесе победата на ПСЖ в дербито с Лион

Пари Сен Жермен измъкна минимална, но сладка победа в дербито с Лион от 8-ия кръг на Лига 1. Парижани се наложиха с 1:0 в гостуването си на "Групама Стейдиъм", а героят тази вечер бе Лионел Меси, който реализира единственото попадение за своя тим. Иначе доста интересна, като и домакините имаха своите шансове, но и шампионите можеха да запишат по-изразителен успех, ако не бяха няколко блестящи намеси на вратаря Антони Лопеш.

Домакините излязоха с Александре Лаказет и Муса Дембеле в предни позиции. Корентен Толисо и Максенс Какере си партнираха в средата на терена, а Тете и Карл Токо-Екамби бяха на двете крила.

Гостите пък отново заложиха на убийственото трио Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар в предни позиции. Ашраф Хакими и Нуно Мендеш бяха двамата халф-бекове, а в средата на терена ще действаха Марко Верати и Фабиан Руис.

Гостите поведоха в резултата още в 5-ата минута на мача. Лионел Меси комбинира с Неймар, който му върна топката в наказателното поле и аржентинецът от движение стреля във вратата за 0:1.

В 8-ата минута се стигна до ново меле в пеналта на домакините и Фабиан Руис стрел, но след рикошет топката мина над вратата.

В 15-ата минута Килиан Мбапе обстрелва вратата по земя и Антони Лопеш трябваше да прави спасяване.

Лион организира първата си по-смислена атака в 19-ата минута, но тя завърши с доста разочароващ удар на Муса Дембеле, който прати топката много встрани от вратата.

Доста по-добра възможност за домакините се откри в 21-вата минута, когато Лаказет бе изведен зад защитата и стреля с глава, но покрай вратата. Минута по-късно и Карл Токо-Екамби се озова на стрелкова позиция и отправи точен удар, но в ръцете на Джанлуиджи Донарума.

"Хлапетата" изравниха играта в средата на полувремето и създадоха нови две добри положения. Първо в 29-ата минута Александре Лаказет проби през центъра и стреля, но право в ръцете на Донарума. След това в 30-ата минута и Карл Токо-Екамби почти от същата позиция шутира силно по земя, но на сантиметри от вратата.

ПСЖ обаче отговори със страхотен пробив на Мбапе, който от аутлинията опита по-скоро пас, но след намесата на вратаря Антоин Лопеш топката за малко да се озове във вратата му.

В 40-ата минута Меси шутира от трудна позиция и Антони Лопеш трябваше да прави важно спасяване.

Втората част започна с огромен шанс за гостите. Меси отправи удар към вратата и защитник изчисти топката с глава на голлинията.

В 55-ата минута си стигна до добра възможност за домакините, но ударът на Лаказет попадна право в ръцете на Донарума.

Неймар пък направи огромен пропуск в 73-ата минута, когато получи перфектен пас на метри от голлинията, но ударът му отблизо бе спасен от Антони Лопеш.

В 77-ата минута вратарят на домакините направи още едно страхотно спасяване след изстрел на Лионел Меси.

В добавеното време Меси отправи прекрасен изстрел от фаул, но Антони Лопеш направи ново невероятно спасяване, а при добавката Серхио Рамос вкара с глава отблизо, но испанецът бе в засада и попадението не бе зачетено.

Все пак ПСЖ си свърши работата и си тръгна с победата от този двубой. Така шампионите отново оглавиха класирането в Лига 1 с 22 точки. Лион пък допусна трето поредно поражение и се свлече до 6-ото място с 13 точки.