Хетафе и Валядолид сътвориха истинско шоу

Oтборите на Хетафе и Валядолид изиграха страхотен мач. Двата тима завършиха при резултат 2:3 в сблъсък от седмия кръг на Ла Лига. Попаденията за гостите реализираха Серхио Леон (20, 37) и Оскар Плано (49). Точни за домакините пък бяха Борха Майорал (29) и Дамиан Суарес (31).

Първият гол падна във вратата на Давид Сория. В 20-ата минута Серхио Леон се разписа с точен удар от дузпа.

Девет минути по-късно Мауро Арамбари намери в наказателното поле Борха Майорал, който майсторски прати кълбото в мрежата.

В 31-ата минута крайният бранител Дамиан Суарес направи пълен обрат. Уругвайският футболист завърши включването си в атака с първи гол за сезона.

Отговорът на гостите не закъсня. Отново Серхио Леон блесна с второ попадение шест минути по-късно.

Четири минути след подновяването на играта Оскар Плано донесе трите точки за Валядолид. Халфът се разписа с перфектен удар от границата на наказателното поле.

Все пак домакините имаха своя 100-процентов шанс, след като главният съдия Алехандро Мунис отсъди дузпа, но турският нападател Енес Юнал пропусна от бялата точка. Жорди Масип се хвърли вляво на вратата и спаси 11-метровия наказателен удар.

Снимки: Gettyimages